Вакцинація у приватних медцентрах та вимоги до приміщень

Коли ви плануєте розпочати бізнес та шукаєте приміщення під медичний центр в Києві, подбайте про забезпечення необхідних умов для проведення профілактичних щеплень. Також одразу варто правильно оформити таку діяльність з юридичної точки зору.

Вакцинація у приватних медцентрах

Як це зробити, будемо розбиратися в даній публікації. Нещодавні зміни у законодавстві дозволили надавати послуги профілактичних щеплень наступним фізичним та юридичним особам:

  • лікарям-ФОПам;
  • приватним пологовим будинкам;
  • приватним неонатологічним центрам.

Вакцинація у приватних медцентрах

Вимоги для приміщення

Для зазначених вище категорій медклінік та кабінетів спрощено умови роботи та скорочено обмеження, що стосуються приміщень, в яких повинні проводитися дані лікарські маніпуляції. Більш того, віднині неактуальне поняття «кабінет вакцинації». Його замінили на «пункт вакцинації». Це означає набагато простіші умови до облаштування робочої зони, а також можливість проводити щеплення не постійно, а періодично — у тимчасово обладнаному для цього місці. Для цього достатньо забезпечити наявність у кабінеті наступного:

  • холодильного обладнання для вакцин;
  • техніки, що вимірюватиме параметри температури й вологи в приміщенні;
  • мінімального набору меблів (столик, стільці, кушетка);
  • аптечки;
  • місця для миття та/або дезінфекції рук;
  • спеціального смітника для утилізації використаних шприців, ампул та інших матеріалів.


Якщо мова йде про тимчасовий пункт, то в цьому разі можна обійтись навіть без стаціонарного холодильника. Його може замінити спеціальна сумка з акумуляторами холоду.

Як медичний центр в Києві може отримати вакцини?

Для того, щоб надавати такі послуги безкоштовно для пацієнтів, ФОП або приватний медзаклад мають підписати договір з Національною службою здоров'я України. Тобто, єдина умова отримання державних вакцин – це участь лікаря в реформуванні системи охорони здоров’я і надання безкоштовних послуг із первинної медичної допомоги. Вакцини будуть надані згідно числу декларацій, які підписуються з пацієнтами. Їхня кількість підраховується за спеціальною формулою, а розподіл відбувається за принципом "за дитиною", а не "за закладом", як це було до цього. Надалі мед персонал може надавати послуги вакцинації, а пацієнти отримувати їх за кошт держави.
Таким чином, лікарям, які мають приватну практику, відтепер не потрібно більше самостійно закупати вакцини згідно Національного календаря щеплень, а їхнім пацієнтам — сплачувати за них окремо. Проте, якщо вакцина, що потрібна пацієнту, не була предоставлена державою, але є в наявності в медичному закладі, він може придбати її за власний кошт.

Наверх